Światowy Dzień Pszczoły

11 miesięcy temu

W dniu 19 maja obchodziliśmy  Światowy Dzień Pszczoły. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od zabawy ruchowej przy piosence  "Taniec Mai" w której dzieci jako małe pszczółki zbierały nektar z kwiatów. Zabawa  miała na celu uświadomienie maluchom jaką rolę w przyrodzie pełnią pszczoły. Piosenka towarzyszyła nam przez cały dzień i wszystkie dzieci tańczyły do jej rytmu radośnie machając rączkami. Następnie dzieci wykonały z pomalowanych rolek po papierze toaletowym przestrzenną pracę plastyczną  zatytułowaną. "Plaster miodu". Maluchy z wielką ochotą i zaangażowaniem pomagały pszczółką zrobić plaster miodu.