Szanowni Państwo

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała właśnie z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania  Blisko telefonu - daleko od dziecka skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.

Dzięki kampanii rodzice małych dzieci mają szansę dowiedzieć się:

• dlaczego korzystanie przez rodzica z telefonu przy dziecku ma negatywny wpływ na jego rozwój,

• dlaczego warto ograniczać czas przy telefonie przy dziecku,

• jak ograniczać ten czas przy dziecku,

• jak rozpoznawać, że nadużywa się ekranów przy dziecku.

W związku z tym, że jest to ważny temat, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o korzystanie ze strony: DomoweZasadyEkranowe.fdds.pl oraz zlobek.dlaprzedszkoli.eu (zakładka artykuły dla rodziców).

W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych w tym: grafiki z przekazami kampanii, podcasty z ekspertami, porady dla rodziców.

ŚWIAT DINOZAURÓW

Tydzień z Dinozaurami w naszym żłobku to była okazja, by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę i poprzez zabawę wyjaśnić wiele z tych tajemnic. Dzieci dowiedziały się jak wyglądały dinozaury jakie wydawały odgłosy, oraz jak się poruszały. Następnie same podczas zajęć ruchowych próbowały poruszać się i ryczeć jak one. Na koniec dzieci wcieliły się w małych archeologów

Monika Zientara - Wika

Świąteczne warsztaty

W dniu 18 grudnia odbyły się warsztaty Śnieżne kule ufundowane przez Agencje Animacji Akuku prowadzone przez Panią Sylwię Kazubowska. Dziecom i rodzicom zajęcia sprawiły dużo radości i przyjemności. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

ŻYCZENIA

WIARY, KTÓRA ODMIENI NASZE SERCA.

NADZIEI, ŻE JUTRO BĘDZIE LEPIEJ.

MIŁOŚCI, KTÓRA POTRAFI PRZETRWAĆ
WSZYSTKIE TRUDNE CHWILE.

ZDROWIA, KTÓREGO TAK WSZYSCY POTRZEBUJEMY.

CIEPŁA I BLISKOŚCI W DZIWNYCH CZASACH,
A W NOWYM ROKU ŻYCZYMY WIELE SZCZĘŚCIA

I WIELE OKAZJI DO TEGO BY SZCZĘŚCIE DAWAĆ INNYM.

KIEROWNIK I PRACOWNICY ŻŁOBKA

ANDRZEJKI U SMERFIKÓW

Tradycje andrzejkowe mają bardzo długą historię. Andrzejki do tej pory są nocą, która kojarzy nam się z magią, wróżeniem i tajemniczymi obrzędami. Jednak teraz jest to wesoła zabawa z przymrużeniem oka. Dawniej wróżby andrzejkowe traktowane były niezwykle poważnie. U naszych "Smerfików " również nie obyło się bez zabawy. Dzieci obserwowały magiczny wulkan dyniowy, z którego wydobywała się zaczarowana lawa ???? Kolejnym etapem zabawy było losowaniu słodkiej niespodzianki, umieszczonej w pudełku z galaretką posypaną magicznym pyłem. Dzieci również nie ominął słodki poczęstunek ???????????? Koniec imprezy uświetniła zabawa andrzejkowa w barwnej scenerii kolorowych światełek.

POZNAJEMY I KULTYWUJEMY LUDOWĄ TRADYCJĘ KISZENIA KAPUSTY.

Dnia 15.11.2022r. nasze Smerfiki brały udział w zajęciach kiszenia kapusty. W pierwszej części zajęć żłobkowicze zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Dzieci miały okazje poznać kapustę wszystkimi zmysłami (wzrok, smak, zapach, dotyk) i dowiedzieć się, jak dawniej przygotowywano zapasy na zimę. W drugiej części zajęć z naszą małą pomocną dzieci przygotowały kapustę do kiszenia. Poszatkowaną kapustę i startą marchewkę wrzuciły do przygotowanego w tym celu słoika i każdą warstwę posypywały solą. Należy wspomnieć, że nie zapominały o jej dokładnym ugnieceniu w słoiku tak, aż kapusta puściła sok. Mamy nadzieję, że ukiszona przez nas kapusta będzie równie dobra, jak kapusta naszych babć.

JESIENNE ZABAWY Z DARAMI NATURY

Jesienne zabawy sensoryczne to świetny pomysł na wykorzystanie skarbów natury i kreatywne spędzenie czasu z dziećmi. Kilka dni przed rozpoczęciem zabawy wybraliśmy się na spacer do parku. Właśnie tam znaleźliśmy dary natury, które wykorzystaliśmy do naszej zabawy. Na dworze czeka mnóstwo materiałów, które dostarczają bodźców sensorycznych i pobudzają  zmysły: wzroku, węchu, słuchu i dotyku. Natura jest szczodra i  pięknie się z nami dzieli swoimi darami.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. W naszym żłobku również pamiętaliśmy o naszych chłopcach. Zostały wręczone im upominki a dzień spędzili na beztroskiej zabawie w basenie z kulkami, tańcach przy muzyce, oraz sesji zdjęciowej w kartonowych autach. Dzieciom dzień bardzo się podobał a uŚmiechmiech nie znikał z twarzy.

Monika Zientra - Wika