Dokarmiamy ptaki zimą

W okresie zimowym bardzo trudno ptaszkom znaleźć pożywienie, dlatego nasze Smerfiki postanowiły zadbać o to,aby ptaki miały co jeść. Zanim jednak przystąpiły do działania, dowiedziały się jak mądrze dokarmiać ptaki zimą, aby nieświadomie nie wyrządzić im krzywdy. Wiedzą, że lepszy już jest głód niż zepsute jedzenie, albo odpadki z obiadu! Następnie dzieci z pomocą cioć zabrały się za wykonanie ekologicznych karmników dla ptaków. Rolki od papieru toaletowego, które wcześniej były grubo posmarowane tłuszcz dzieci obsypały różnymi nasionami.Tak pięknie wykonane karmniki zawisły przed oknem naszej sali. Umożliwiło to dzieciom bezpośrednią obserwację skrzydlatych przyjaciół. Przygotowanie ptasich smakołyków to dobre ćwiczenie motoryki małej i pobudzanie zmysłu dotyku poprzez sensoryczne doznania. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Takie zajęcia uwrażliwiają dzieci na piękno przyrody,pobudzają zainteresowanie ptakami.Dzięki naszemu dokarmianiu,ptaszki mają szansę przetrwać najgroźniejszą zimę,a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać.