DNI ADAPTACYJNE

W DNIACH 29 - 31 SIERPNIA W GODZINACH 16.00 - 17.00 ZAPRASZAMY NA DNI ADAPATACYJNE WSZYSTKICH NOWYCH RODZICÓW  Z DZIEĆMI, KTÓRE BĘDĄ UCZĘSZCZAŁY DO NASZEGO ŻŁOBKA OD WRZEŚNIA.

DNI TE SĄ OKAZJĄ, ŻEBY POZNAĆ NAS LEPIEJ.

BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ ROZMOWY Z KADRĄ ŻŁOBKA, ZAPOZNANIA SIĘ Z SALĄ ZAJĘĆ  I PLACEM ZABAW.

OGŁOSZENIE

DYŻUR WAKACYJNY DLA DZIECI UCZĘSZCZAJACYCH DO ŻŁOBKA W ROKU SZKOLNYM 2022/2023 ODBĘDZIE SIĘ
W DNIACH 1 - 31 SIERPNIA W GODZINACH  7.00 - 16.00

ŻYCZENIA

Wszystkim Dzieciom i  Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę.

Z okazji nadejścia upragnionych wakacji życzmy słonecznego i bezpiecznego wypoczynku pełnego niezapomnianych wrażeń, bajkowych przygód, dużo zabawy i dobrego humoru. Niech ten letni czas sprzyja poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni, a we wrześniu szczęśliwego powrotu do przedszkola.

Kierownik i pracownicy Żłobka

Dzień Rodziny

13 czerwca w naszym Żłobku obchodziliśmy uroczyście Święto Rodziny. To wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu a przede wszystkim jest to czas który mogą spędzić tylko ze sobą, bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Program uroczystości rozpoczęło spotkanie z Alpakami.Dzieci miały możliwość karmić, głaskać i przytulać zwierzątka. Kolejną częścią programu był wspólny taniec dzieci z rodzicami przy piosence p.t."Tata z mamą kochani tak". Następnie przyszedł czas na radosne zabawy. Przy wesołej muzyce, dzieci mogły bawić się wspólnie z rodzicami: przy zagrodzie wiejskiej, malować farbami ogromnego loda gałkowego. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik ze "Smerfowej masy solnej" i ciastoliny własnego wyrobu. Chętne dzieci skorzystały z malowania twarzy, które sprawiło dzieciom wiele radości. Chwile zabaw umilał wszystkim pyszny poczęstunek. Z okazji Dnia Rodziny życzymy Państwu dużo zdrowia, uśmiechu, satysfakcji z bycia rodzicem. Jak najwięcej ciepła, wspólnie spędzanego czasu oraz wzajemnej bliskości, czułości, zrozumienia i tolerancji.

Dzień Matki

Dzień Matki to święto na cześć wszystkich matek obchodzone w wielu krajach świata. Jego współczesna forma zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku, gdzie obchodzone jest w drugą niedzielę maja. W Polsce święto to, wypadające 26 maja, obchodzono pierwszy raz w 1914 roku w Krakowie. W naszym żłobku dzieci cały tydzień pracowały by wywołać uśmiech na twarzach mam.

Monika Zientara Wika

Światowy Dzień Pszczoły

W dniu 19 maja obchodziliśmy  Światowy Dzień Pszczoły. Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od zabawy ruchowej przy piosence  "Taniec Mai" w której dzieci jako małe pszczółki zbierały nektar z kwiatów. Zabawa  miała na celu uświadomienie maluchom jaką rolę w przyrodzie pełnią pszczoły. Piosenka towarzyszyła nam przez cały dzień i wszystkie dzieci tańczyły do jej rytmu radośnie machając rączkami. Następnie dzieci wykonały z pomalowanych rolek po papierze toaletowym przestrzenną pracę plastyczną  zatytułowaną. "Plaster miodu". Maluchy z wielką ochotą i zaangażowaniem pomagały pszczółką zrobić plaster miodu.

Warsztaty kulinarne

W ramach warsztatów kulinarnych "Smerfiki" przygotowały przepyszną sałatkę wiosenną. Swoją przygodę rozpoczęły od zapoznały się z warzywami, ich strukturą, barwą i zapachem. W skład sałatki wchodziła: sałata masłowa, rzodkiewka, pomidory i ogórki. Następnie wszystko zostało pięknie pokrojone i wrzucone do wielkiej miski. Dzieci były bardzo szczęśliwe, że mogły przygotować sałatkę, a potem z apetytem ją zjeść.

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół

oraz wesołego Alleluja

Kierownik i pracownicy żłobka

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Przy odpowiednich metodach terapeutycznych można zmniejszyć jego nasilenie. Jeszcze niedawno uważano, że autyzm dotyczy głównie chłopców – był diagnozowany u nich niemal cztery razy częściej niż u dziewcząt. Stąd też symbolicznym kolorem autyzmu stał się niebieski. Najnowsze badania pokazują jednak, że autyzm w takim samym stopniu dotyka mężczyzn, jak i kobiet. Celem akcji jest zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Kampania przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Dzieci wykonały w tym dniu niebieskie serduszka jako znak solidarności z Osobami ze Spektrum Autyzmu ????

Źródło internetowe