ANDRZEJKI U SMERFIKÓW

Tradycje andrzejkowe mają bardzo długą historię. Andrzejki do tej pory są nocą, która kojarzy nam się z magią, wróżeniem i tajemniczymi obrzędami. Jednak teraz jest to wesoła zabawa z przymrużeniem oka. Dawniej wróżby andrzejkowe traktowane były niezwykle poważnie. U naszych "Smerfików " również nie obyło się bez zabawy. Dzieci obserwowały magiczny wulkan dyniowy, z którego wydobywała się zaczarowana lawa ???? Kolejnym etapem zabawy było losowaniu słodkiej niespodzianki, umieszczonej w pudełku z galaretką posypaną magicznym pyłem. Dzieci również nie ominął słodki poczęstunek ???????????? Koniec imprezy uświetniła zabawa andrzejkowa w barwnej scenerii kolorowych światełek.

POZNAJEMY I KULTYWUJEMY LUDOWĄ TRADYCJĘ KISZENIA KAPUSTY.

Dnia 15.11.2022r. nasze Smerfiki brały udział w zajęciach kiszenia kapusty. W pierwszej części zajęć żłobkowicze zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Dzieci miały okazje poznać kapustę wszystkimi zmysłami (wzrok, smak, zapach, dotyk) i dowiedzieć się, jak dawniej przygotowywano zapasy na zimę. W drugiej części zajęć z naszą małą pomocną dzieci przygotowały kapustę do kiszenia. Poszatkowaną kapustę i startą marchewkę wrzuciły do przygotowanego w tym celu słoika i każdą warstwę posypywały solą. Należy wspomnieć, że nie zapominały o jej dokładnym ugnieceniu w słoiku tak, aż kapusta puściła sok. Mamy nadzieję, że ukiszona przez nas kapusta będzie równie dobra, jak kapusta naszych babć.

JESIENNE ZABAWY Z DARAMI NATURY

Jesienne zabawy sensoryczne to świetny pomysł na wykorzystanie skarbów natury i kreatywne spędzenie czasu z dziećmi. Kilka dni przed rozpoczęciem zabawy wybraliśmy się na spacer do parku. Właśnie tam znaleźliśmy dary natury, które wykorzystaliśmy do naszej zabawy. Na dworze czeka mnóstwo materiałów, które dostarczają bodźców sensorycznych i pobudzają  zmysły: wzroku, węchu, słuchu i dotyku. Natura jest szczodra i  pięknie się z nami dzieli swoimi darami.

DZIEŃ CHŁOPAKA

Dzień Chłopaka, to nowe, nieoficjalne święto obchodzone w Polsce 30 września, głównie wśród młodzieży szkolnej. Jest to w pewnym sensie męski, albo raczej chłopięcy, odpowiednik Dnia Kobiet. W dniu tym dziewczęta składają chłopcom życzenia i wręczają drobne upominki, aby wyrazić swoją sympatię. W naszym żłobku również pamiętaliśmy o naszych chłopcach. Zostały wręczone im upominki a dzień spędzili na beztroskiej zabawie w basenie z kulkami, tańcach przy muzyce, oraz sesji zdjęciowej w kartonowych autach. Dzieciom dzień bardzo się podobał a uŚmiechmiech nie znikał z twarzy.

Monika Zientra - Wika

DNI ADAPTACYJNE

W DNIACH 29 - 31 SIERPNIA W GODZINACH 16.00 - 17.00 ZAPRASZAMY NA DNI ADAPATACYJNE WSZYSTKICH NOWYCH RODZICÓW  Z DZIEĆMI, KTÓRE BĘDĄ UCZĘSZCZAŁY DO NASZEGO ŻŁOBKA OD WRZEŚNIA.

DNI TE SĄ OKAZJĄ, ŻEBY POZNAĆ NAS LEPIEJ.

BĘDZIE MOŻLIWOŚĆ ROZMOWY Z KADRĄ ŻŁOBKA, ZAPOZNANIA SIĘ Z SALĄ ZAJĘĆ  I PLACEM ZABAW.

OGŁOSZENIE

DYŻUR WAKACYJNY DLA DZIECI UCZĘSZCZAJACYCH DO ŻŁOBKA W ROKU SZKOLNYM 2022/2023 ODBĘDZIE SIĘ
W DNIACH 1 - 31 SIERPNIA W GODZINACH  7.00 - 16.00

ŻYCZENIA

Wszystkim Dzieciom i  Rodzicom składamy najserdeczniejsze podziękowania za całoroczną współpracę.

Z okazji nadejścia upragnionych wakacji życzmy słonecznego i bezpiecznego wypoczynku pełnego niezapomnianych wrażeń, bajkowych przygód, dużo zabawy i dobrego humoru. Niech ten letni czas sprzyja poznawaniu ciekawych miejsc i zawieraniu nowych przyjaźni, a we wrześniu szczęśliwego powrotu do przedszkola.

Kierownik i pracownicy Żłobka

Dzień Rodziny

13 czerwca w naszym Żłobku obchodziliśmy uroczyście Święto Rodziny. To wspaniały czas zarówno dla rodziców jak i dzieci, pełen wzruszeń, radości i uśmiechu a przede wszystkim jest to czas który mogą spędzić tylko ze sobą, bez pośpiechu i z dala od codziennych zmartwień. Program uroczystości rozpoczęło spotkanie z Alpakami.Dzieci miały możliwość karmić, głaskać i przytulać zwierzątka. Kolejną częścią programu był wspólny taniec dzieci z rodzicami przy piosence p.t."Tata z mamą kochani tak". Następnie przyszedł czas na radosne zabawy. Przy wesołej muzyce, dzieci mogły bawić się wspólnie z rodzicami: przy zagrodzie wiejskiej, malować farbami ogromnego loda gałkowego. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik ze "Smerfowej masy solnej" i ciastoliny własnego wyrobu. Chętne dzieci skorzystały z malowania twarzy, które sprawiło dzieciom wiele radości. Chwile zabaw umilał wszystkim pyszny poczęstunek. Z okazji Dnia Rodziny życzymy Państwu dużo zdrowia, uśmiechu, satysfakcji z bycia rodzicem. Jak najwięcej ciepła, wspólnie spędzanego czasu oraz wzajemnej bliskości, czułości, zrozumienia i tolerancji.

Dzień Matki

Dzień Matki to święto na cześć wszystkich matek obchodzone w wielu krajach świata. Jego współczesna forma zapoczątkowana została w Stanach Zjednoczonych na początku XX wieku, gdzie obchodzone jest w drugą niedzielę maja. W Polsce święto to, wypadające 26 maja, obchodzono pierwszy raz w 1914 roku w Krakowie. W naszym żłobku dzieci cały tydzień pracowały by wywołać uśmiech na twarzach mam.

Monika Zientara Wika