Obchody Dnia Dziecka mają w Polsce przede wszystkim charakter zabawy, bestroski i spędzania czasu z bliskimi. Tak również było w żłobku dzieci spędziły ten wyjątkowy dzień na świeżym powietrzu i zabawie.
Aktualności
W dniu 22 maja dzieci wzięły udział w corocznych obchodach Imienin Ksiażki, zorganizowanych przez Przedszkole Samorządowe w Piotrkowie Kujawskim oraz Bibliotekę i Ośrodek Kultury . Dzieci uczestniczyły w barwnym korowodzie, który przedszedł ulicami miasta do siedziby Ośrodka Kultury. Tam wraz z zaproszonymi gośćmi i dziećmi z przedszkola oraz okolicznych szkół obejrzały teatrzyk pt. "Trzy świnki", pobawiły się przy muzyce i zjadły z słodki poczęstunek.
Monika Zientara -Wika
Z okazji Święta Wielkiej Nocy życzymy spokoju i harmonii,
a wśród najbliższych mnóstwomiłości i zrozumienia.
Niech te święta przyniosą wiele uśmiechu, radości i nadziei na lepsze jutro.
Niech Wielkanoc będzie dla Państwa czasem odrodzenia i nowych możliwości.
Kierownik i Pracownicy Żłobka
Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę wystartowała właśnie z kampanią społeczną promującą cyfrową higienę i bezpieczny rozwój dzieci. Kampania Blisko telefonu - daleko od dziecka skierowana jest do rodziców dzieci do 6 roku życia i zwraca uwagę na negatywny wpływ korzystania przez rodziców z telefonów w obecności dziecka.
Dzięki kampanii rodzice małych dzieci mają szansę dowiedzieć się:
-
dlaczego korzystanie przez rodzica z telefonu przy dziecku ma negatywny wpływ na jego rozwój,
-
dlaczego warto ograniczać czas przy telefonie przy dziecku,
-
jak ograniczać ten czas przy dziecku,
-
jak rozpoznawać, że nadużywa się ekranów przy dziecku.
W związku z tym, że jest to ważny temat, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o korzystanie ze strony: DomoweZasadyEkranowe.fdds.pl oraz zlobek.dlaprzedszkoli.eu (zakładka artykuły dla rodziców).
W ramach kampanii powstał szereg materiałów edukacyjnych w tym: grafiki z przekazami kampanii, podcasty z ekspertami, porady dla rodziców.
Tydzień z Dinozaurami w naszym żłobku to była okazja, by przypomnieć sobie o prehistorycznych stworach, które niegdyś zamieszkiwały naszą planetę i poprzez zabawę wyjaśnić wiele z tych tajemnic. Dzieci dowiedziały się jak wyglądały dinozaury jakie wydawały odgłosy, oraz jak się poruszały. Następnie same podczas zajęć ruchowych próbowały poruszać się i ryczeć jak one. Na koniec dzieci wcieliły się w małych archeologów
Monika Zientara - Wika
W dniu 18 grudnia odbyły się warsztaty Śnieżne kule ufundowane przez Agencje Animacji Akuku prowadzone przez Panią Sylwię Kazubowska. Dziecom i rodzicom zajęcia sprawiły dużo radości i przyjemności. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
WIARY, KTÓRA ODMIENI NASZE SERCA.
NADZIEI, ŻE JUTRO BĘDZIE LEPIEJ.
MIŁOŚCI, KTÓRA POTRAFI PRZETRWAĆ
WSZYSTKIE TRUDNE CHWILE.
ZDROWIA, KTÓREGO TAK WSZYSCY POTRZEBUJEMY.
CIEPŁA I BLISKOŚCI W DZIWNYCH CZASACH,
A W NOWYM ROKU ŻYCZYMY WIELE SZCZĘŚCIA
KIEROWNIK I PRACOWNICY ŻŁOBKA
Tradycje andrzejkowe mają bardzo długą historię. Andrzejki do tej pory są nocą, która kojarzy nam się z magią, wróżeniem i tajemniczymi obrzędami. Jednak teraz jest to wesoła zabawa z przymrużeniem oka. Dawniej wróżby andrzejkowe traktowane były niezwykle poważnie. U naszych "Smerfików " również nie obyło się bez zabawy. Dzieci obserwowały magiczny wulkan dyniowy, z którego wydobywała się zaczarowana lawa Kolejnym etapem zabawy było losowaniu słodkiej niespodzianki, umieszczonej w pudełku z galaretką posypaną magicznym pyłem. Dzieci również nie ominął słodki poczęstunek Koniec imprezy uświetniła zabawa andrzejkowa w barwnej scenerii kolorowych światełek.
Agnieszka Wojciechowska
Dnia 15.11.2022r. nasze Smerfiki brały udział w zajęciach kiszenia kapusty. W pierwszej części zajęć żłobkowicze zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Dzieci miały okazje poznać kapustę wszystkimi zmysłami (wzrok, smak, zapach, dotyk) i dowiedzieć się, jak dawniej przygotowywano zapasy na zimę. W drugiej części zajęć z naszą małą pomocną dzieci przygotowały kapustę do kiszenia. Poszatkowaną kapustę i startą marchewkę wrzuciły do przygotowanego w tym celu słoika i każdą warstwę posypywały solą. Należy wspomnieć, że nie zapominały o jej dokładnym ugnieceniu w słoiku tak, aż kapusta puściła sok. Mamy nadzieję, że ukiszona przez nas kapusta będzie równie dobra, jak kapusta naszych babć.
Agnieszka Wojciechowska