Poznajemy i kultywujemy ludową tradycję kiszenia kapusty

Dnia 16.11.2022r. nasze Smerfiki brały udział w zajęciach kiszenia kapusty. W pierwszej części zajęć żłobkowicze zapoznały się z walorami smakowymi i zdrowotnymi popularnego polskiego przysmaku, jakim jest niewątpliwie kiszona kapusta. Dzieci miały okazję  poznać kapustę wszystkimi zmysłami (wzrok, smak, zapach, dotyk) i dowiedzieć się, jak dawniej przygotowywano zapasy na zimę. W drugiej części zajęć z naszą małą pomocną ???? dzieci przygotowały kapustę do kiszenia. Poszatkowaną kapustę i startą marchewkę wrzuciły do przygotowanego w tym celu słoika i każdą warstwę posypywały solą. Należy wspomnieć, że nie zapominały o jej dokładnym ugnieceniu w słoiku tak, aż kapusta puściła sok. Mamy nadzieję, że ukiszona przez nas kapusta będzie równie dobra,jak kapusta naszych babć.