Zabawy sensoryczne

Rozwój sensoryczny jest bardzo ważny dla dzieci. Pozwala odczuć, porządkować, składać w jedną spójną całość i rozumieć w relacji do siebie bodźce odbierane przez zmysły z otaczającego nas świata. Nasze żłobkowe dzieci bardzo lubią jesień. Dlatego zrobiliśmy jesienną ścieżkę sensoryczną. Wykorzystaliśmy suche liście, kukurydzę, kasztany, żoledzie, orzechy. Ścieżka sensoryczna ma duże znaczenie dla stopek małych dzieci. Rozwija wrażenia dotyku, stymuluje receptory, usprawnia motorykę dużą.

Monika Zientara-Wika